PDC w Kopańcu

Witajcie!

Czy jesteście zainteresowani zaprojektowaniem swojego własnego ogrodu, farmy, a może nawet stworzenia samowystarczalnego siedliska? A może pasjonujecie się regeneracją zniszczonych ekosystemów z myślą o potrzebach lokalnych społeczności? Być może chcecie zostać profesjonalnymi projektantami permakultury? To jest Wasza szansa! Chcielibyśmy zaprosić Was na

 

pierwszy, międzynarodowy, certyfikowany
KURS PROJEKTOWANIA PERMAKULTUROWEGO (PDC)
organizowany z Richardem Perkinsem w Polsce

11-22 lipca 2015, KOPANIEC, Góry Izerskie

 

slider1-kopaniec

Urocza wieś Kopaniec na Pogórzu Izerskim, w której kurs będzie miał miejsce


Jest to także pierwszy międzynarodowy PDC w Europie Środkowej, w którym zapewniamy opiekunkę, by pary i samotni rodzice mogli zabrać ze sobą dzieci do zabawy w wiejskim, ekologicznym gospodarstwie agroturystycznym. Nasza farma położona jest u podnóża Sudetów, w pobliżu granicy Niemiec i Czech, 15 min jazdy od Jeleniej Góry, 2 godziny z Wrocławia i Pragi i 3 godziny z Berlina.

O nauczycielu: Richard Perkins jest jednym z czołowych europejskich projektantów i edukatorów permakultury oraz praktykantów KEYLINE Design (techniki pozwalającej na maksymalne użycie zasobów wodnych). Pracując zawodowo w każdej większej strefie klimatycznej na kilku kontynentach Richard konsultował projekty zarówno dla gospodarstw rolnych jak i przemysłu oraz przeprowadził ponad 35 kursów PDC, a także dziesiątki innych specjalistycznych szkoleń, staży i seminariów. Richard jest certyfikowanym nauczycielem Permaculture Research Institute of Australia oraz Permaculture Association of Great Britain. Posiada również dyplom z projektowania permakultury stosowanej i ekologicznej uprawy żywności oraz dogłębnie studiował takie dziedziny jak Keyline Design®, Holistic Management®, ekologię i antropologię. Od ubiegłego roku jego głównym celem jest utworzenie, prowadzenie i nauczanie w Ridgedale PERMACULTURE (info nt. rysunku) – farmie bazującej na pastwiskach i roślinach wieloletnich, której standardy wykraczają poza „rolnictwo ekologiczne”. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź jego stronę internetową i zobacz opinie jego przeszłych studentów.

Pierwsze 6 miesięcy rozwoju Ridgedale PERMACUTLURE

 

O miejscu: Kurs odbędzie się w 75-ha ekologicznym gospodarstwie agroturystycznym, w górzystym regionie południowo-zachodniej Polski, na Pogórzu Izerskim. Uczestnicy zostaną zakwaterowani na “Farmie 69″, której częścią jest średniowieczna Osada Kopaniec, prezentująca styl życia mieszkańców XIII wiecznej górskiej osady.

 

O projekcie: Jedna część gospodarstwa jest dedykowana unikalnemu projektowi agroleśniczemu będącemu jednocześnie bazą centrum praktycznej edukacji ekologicznej. Celem jest stworzenie modelowego systemu polikulturowego do regeneracji gleb, bazującego na ogrodach leśnych, drzewach i roślinach wieloletnich, stawach, holistycznym zarządzaniu pastwiskami oraz eko-budynkach zbudowanych z lokalnych zasobów naturalnych. Projekt ma na celu eksplorację wszystkich możliwości, które można osiągnąć na większej powierzchni gruntów w zimnym klimacie umiarkowanym z wykorzystaniem technik permakultury.

 

on the farm

O kursie: Kurs projektowania permakulturowego
(Permaculture Design Course – PDC) opiera się na uniwersalnym,
72 godzinny program opracowanym przez Billa Mollisona.
Kurs został jednak poszerzony o zagadnienia potrzebne przy projektowaniu w chłodniejszych klimatach.
Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim,
ale tłumaczenia polsko-angielskie będą dostępne.
Szczegółowy podział i treść kursu znajdują się
w tym dokumencie:
PDC_Content

 

 

 

 

PDC content in short

Tematy przewodnie kursu PDC

 

 

Dojazd: Zachęcamy wszystkich do korzystania z transportu publicznego lub wspólnych przejazdów i unikania samolotów. Będziemy koordynować Wasze dojazdy w celu ułatwienia dzielenia się miejscem w samochodzie dla osób pochodzących z tego samego regionu.

Rezerwacja: Prowadzimy rezerwację za pośrednictwem przelewów bankowych. Proszę wysłać depozyt lub pełną kwotę na konto fundacji z dopiskiem “PDC – lipiec 2015″:

FUNDACJA HARMONIA KULTURY, Kopaniec 69a, 58-512 Stara Kamienica.

Z Polski: BZ WBK 65 1090 2633 0000 0001 1637 1426:

Z zagranicy:

Bank Zachodni WBK

IBAN: PL65109026330000000116371426

BIC/SWIFT: WBKPPLPP

Prosimy użyć nazwiska w tytule przelewu (jeśli przelew robiony jest z innego konta) oraz wysłać e-mail, aby poinformować nas o dokonaniu rezerwacji, abyśmy mogli potwierdzić miejsce. Prowadzimy rezerwację na zasadzie “kto pierwszy ten lepszy”. Można również zarezerwować miejsce wpłacając depozyt w wysokości 200euro/800PLN, ale w tym przypadku niższa cena nie obowiązuje (pozostała część kwoty będzie należna do 11 czerwca).

Przede wszystkim prosimy zarejestrować się wypełniając Registration Form. Dziękujemy!

Kontakt: W przypadku jakichkolwiek pytań napisz do Filipa na filip.podwinski@gmail.com