Akademia Rodziny

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ W RAMACH PROGRAMU OPERACYJNEGO FUNDUSZ INICJATYW OBYWATELSKICH

 

AKADEMIA RODZINY

Fundacja Harmonia Kultury w partnerstwie z Gminą Jeżów Sudecki i Gminą Mysłakowice od maja 2013r rozpoczęła realizację współfinansowanego ze środków PO FIO projektu pn. „AKADEMIA RODZINY”, który jest kontynuacją ubiegłorocznych działań naszej Fundacji.

Projekt skierowany jest do wszystkich rodzin z terenu powiatu jeleniogórskiego i miasta Jeleniej Góry.

Głównym celem projektu jest wspomaganie integracji i rozwoju rodziny poprzez:
– poprawę komunikacji w rodzinie
– zwiększenie wiedzy i umiejętności z zakresu komunikacji, emocji i rozwoju dzicka a także zdrowego stylu życia
– kształtowanie pozytywnego wizerunku własnej osoby oraz relacji z partnerem/partnerką
– uświadomienie roli rodzica w procesie wychowania i rozwoju dziecka
– budowanie i umacnianie więzi rodzinnych

Udział w projekcie zapewni rodzinom możliwość spędzenia czasu razem  w sposób ciekawy i nietypowy. Pozwoli rodzicom lepiej poznać siebie i swoje dzieci. Nauczy skutecznej komunikacji i sposobów rozwiązywania konfliktów, co zagwarantuje zacieśnienie więzi i zbudowanie lepszych relacji w rodzinie.

W ramach projektu planowane są cztery otwarte imprezy plenerowe w Osadzie Średniowiecznej Kopaniec oraz bezpłatne szkolenia dla rodziców.

CYKL RODZINNYCH FESTIWALI:

CZERWIEC – AKTYWNY FESTIWAL RODZINY

Pierwszy z cyklu Festiwali, na który zapraszamy wszystkie osoby chcące spędzić czas rodzinnie, w sposób atrakcyjny, w niepowtarzalnej atmosferze zabawy i odpoczynku na łonie przyrody.
Podczas Festiwalu odbędą się warsztaty, które zapewnią mnóstwo atrakcji i świetną zabawę zarówno dla dzieci jak i rodziców m.in. gry i zabawy sportowe, zajęcia artystyczne, gry planszowe dla całej rodziny.
Tematem przewodnim Festiwalu jest aktywne spędzanie ze sobą czasu.

 

LIPIEC – EKOLOGICZNY FESTIWAL RODZINY

Kolejna impreza, podczas której zorganizowane zostaną dla Państwa warsztaty z zakresu zdrowego żywienia, permakultury oraz dziedzictwa kulturowego. Cały dzień obfitować będzie w zabawy i animacje dla dzieci i dorosłych nawiązujące do tematyki ochrony przyrody i dbania o własne zdrowie.

 

SIERPIEŃ – ARTYSTYCZNY FESTIWAL RODZINY

W sierpniu zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w zabawach cyrkowych, plastycznych, teatralnych, muzycznych, które oczywiście zapewnią świetną zabawę, ale także pozwolą na obserwację własnych dzieci – ich zainteresowań, zachowań w grupie, osobowości. Mamy nadzieję, że warsztaty zainspirują Państwa do rozwijania własnych pasji i odkrycia własnych talentów.

 

WRZESIEŃ – JESIENNY FESTIWAL RODZINY

Podczas tej imprezy zorganizujemy dla Państwa warsztaty i zabawy, które cieszyły się największym zainteresowaniem spośród wszystkich odbywających się podczas poprzednich Festiwali. Chcemy, aby ten dzień minął Państwu w przyjaznej, rodzinnej atmosferze, pozwolił na odpoczynek i relaks. Będzie świetną okazją do wymiany doświadczeń i obserwacji a być może będą Państwo chcieli zaprezentować własne pomysły na gry, zabawy i inne aktywności pokazujące jak wspaniale można spędzić czas wspólnie z rodziną?
Wstęp na Festiwale oraz udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny. Podczas każdego Festiwalu zapewniamy dla wszystkich Państwa bezpłatny poczęstunek.

 

SZKOLENIA DLA RODZICÓW:

Wszystkie chętne osoby zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach z cyklu „Zrozum swoje dziecko”.  Cykl obejmuje trzy szkolenia poruszające tematykę:
– komunikacja w rodzinie – relacje rodzic-dziecko oraz relacje między partnerami
– fazy rozwoju i emocje dziecko
– formy spędzania czasu z dzieckiem  oraz ich wpływ na rozwój dzieci
Szczególny nacisk położony zostanie na przekazanie wiedzy na temat rozwoju i emocji dziecka – jakich zachowań i reakcji możemy spodziewać się w określonym wieku, jak na nie reagować, jak wykorzystywać zainteresowania i umiejętności dziecka. Pokażemy proste i efektywne metody wspólnej zabawy.

Szkolenia realizowane będą w soboty lub niedziele (lub w inny dzień tygodnia w razie takich ustaleń grupy) w Jeleniej Górze lub w innym miejscu dogodnym dla danej grupy. Każde szkolenie obejmować  będzie 8 godzin dydaktycznych.

Udział w szkoleniach jest całkowicie bezpłatny!
Każdy uczestnik/czka otrzyma materiały szkoleniowe, ciepły posiłek oraz poczęstunek w czasie przerw kawowych.

Liczba miejsc jest ograniczona (dwie grupy 16-osobowe), zapraszamy zatem do jak najszybszego zgłoszenia chęci uczestnictwa w szkoleniach.

Więcej informacji, dokładne terminy szkoleń oraz  karty zgłoszenia do projektu znajdą Państwo na
naszej stronie www.harmoniakultury.org  oraz www.facebook.com/KarkonoskiFestiwalRodziny

W razie pytań prosimy kontakt mailowy: harmoniakultury@gmail.com lub tel.: 501 411 299
Fundacja Harmonia Kultury, Kopaniec 69a, 68-512 Stara Kamienica

Karta zgłoszenia – Akademia Rodziny

 

clown