O Nas

HISTORIA

Fundacja Powstała w 2011 roku z oddolnej inicjatywy gospodarzy Farmy 69 oraz Średniowiecznej Osady Kopaniec, w celu budowy holistycznego centrum wypoczynkowo – edukacyjnego, o charakterze kulturalnym i ekologicznym.

PO CO?

Celem Fundacji Harmonia Kultury jest wspieranie rozwoju kulturalnego i społecznego, promowanie naturalnego rolnictwa i budownictwa oraz świadomego poszukiwania samorozwoju i harmonii z otaczającym światem.

Chcemy zachęcić wszystkich pasjonatów alternatywnej kultury, naturalnego stylu życia, świadomej konsumpcji, sprawiedliwego handlu i opozycjonistów rabunkowej eksploatacji surowców, masowej produkcji zwierząt i GMO do przyjazdu i działania pod wspólnymi skrzydłami Fundacji.

PROJEKTY

– Farma Permakulturowa
– Kreacjum Eko-Sztuki
– Eco Studio
– Akademia Rodziny
– Warsztaty Graffiti

 

Gospodarstwo Agroturystyczne Farma69 to miejsce niebanalne. Mieszkańcy farmy zarażają pozytywnym podejściem do rzeczywistości, a pokoleniowe zaangażowanie w naturalną uprawę ziemi i permakulturowe strategie projektowania terenu skutkują wspaniałą kuchnią i zdrowym stylem życia. Położone w malowniczym zakątku południowo-zachodniej Polski gdzie wsród lasów rozciąga się wspaniały widok na Góry Kaczawskie i Kotlinę Jeleniogórską, a nieskażona przyroda oraz niepowtarzalny klimat sprawiają, że jest to miejsce wypoczynkowe doskonałe zarówno na rekreację aktywną jak i na chwile refleksji na łonie natury. Nie sposób się tutaj nudzić, słowem każdy znajdzie coś dla siebie. (-> rozwiń)
Nietuzinkowe pasje poszczególnych członków rodziny oraz zangażowanie w lokalną społeczność, sztukę i wieloaspektową edukację najmłodszych wpłynęło na twórczy rozwój Fundacji Harmonia Kultury.

Fundacja Harmonia Kultury powstała z potrzeby rozwoju, działania i kształcenia. Jej twórcy i pomysłodawcy skupili się na uświadamianiu potrzeby budowania dynamicznej równowagi w rozwiązywaniu problemów ekonomicznych, społecznych i ekologicznych podkreślajac, że nigdy nie należy tych problemów traktować odzielnie. Rozmaite dyscypliny takie jak: rolnictwo, nauka, sztuka, zdrowie, edukacja, duchowość i polityka, są tematem warsztatów absorbujących młodych ludzi z różnych stron świata, tym samym zachęcając pasjonatów alternatywnej kultury, naturalnego stylu życia, świadomej konsumpcji do współdziałania pod skrzydłami fundacji.
Harmonia Kultury została powołana do życia w 2011 roku z inicjatywy gospodarzy Farmy 69 oraz Średniowiecznej Osady Kopaniec. Bezkompromisowo zaangazowała się w lokalne wspieranie rozwoju kulturowego i społecznego, tworząc niezwykle barwną wspólnotę ludzi reprezentujących życie jako proces humanistycznej i duchowej samorealizacji. Społeczność która z pasją sprzeciwia się kryzysowi, w jaki spychane są tradycyjne gospodarstwa rodzinne przez narzuconą im korporacyjną globalizację.

Średniowieczna Osada Kopaniec zaskakuje i inspiruje stwarzając doskonałe warunki edukacyjno-rozrywkowe. Jest to wierna rekonstrukcja XIII-wiecznej osady o charakterze rolniczym i rzemieślniczym. Zbudowana na planie koła, otoczona naturalnym płotem, prezentuje przegląd architektury z przeszłości. Ta jedyna tego typu atrakcja w Sudetach jest nietuzinkowym „wehikułem czasu” – miejscem, w którym odżywają dawne rzemiosła, obyczaje i tradycje. Nasi goście mają okazję odwiedzić chaty kowala, cieśli, ceramika, wikliniarza, powroźnika, tkaczki i medyka oraz dołaczyć do wspólnego biesiadowania w mediewalnej karczmie. Osada Kopaniec jest również istotnym miejscem dla projektu organizowanego przez Fundacje Harmonia Kultury pod hasłem Akademia Rodziny odbywającego się co roku od Lipca do Września.